0
زمان گلاب گیری کاشان 99

زمان گلاب گیری کاشان ۹۹ و جشنواره گلاب گیری و بهترین زمان سفر به کاشان، قمصر و نیاسر، از اواسط فصل بهار ( ۱۵ الی ۲۰ اردیبهشت ۹۹ )  تا اواخر فصل بهار می باشد. [البته اگر کرونا اجازه بدهد 😉] با توجه به شرایط جوی و تفاوت نسبت به سال ۹۸ و البته شیوع ویروس کرونا و اینکه برخی از شهرها از ورود گردشگر جلوگیری می گردد، تاریخ و زمان دقیق گلابگیری شهرهای مختلف کاشان جهت برنامه ریزی بهتر سفر و اجرای تور گلابگیری کاشان خدمتتان اعلام خواهد شد.

گلاب گیری کاشان

تماشای مراسم گلابگیری هرساله عده زیادی را به کاشان می‌کشاند و هزاران گردشگر داخلی و خارجی از گلابگیری کاشان دیدن می کنند.
زمان گلاب گیری کاشان معمولا از اواسط اردیبهشت شروع می‌شود و تا  اواسط خردادماه (۱۵ اردیبهشت تا ۱۵ خردادماه) ادامه دارد.

گاها این زمان با توجه به شریط آب و هوایی کمی جلو یا عقب می افتد و البته در شهرهای مختلف شهرستان متفاوت می باشد.

مطلب پیشنهادی: انواع گلاب کاشان تولید شده به روش سنتی

زمان و مکان گلاب گیری در شهر کاشان  در سال ۹۹

گلاب گیری در کاشان معمولا در اکثر شهرهای اطراف کاشان که کوهستانی می باشند و گل محمدی در آن مناطق کیفیت مناسب دارند انجام می گیرد.
شهرهایی چون  قمصر، نیاسر، برزُک و روستاهایی چون ون، سار، وادقان، خاوه، مشهد اردهال، قالهر، مرق، ویدوج، آذران، کامو از جمله مکان هایی است که گلاب گیری در آن انجام می گیرد.
نقشه مکان های گلاب گیری کاشان 99

اما زمان گلاب گیری کاشان ۹۹ در شهرها و مکان های مختلف بسته به آب و هوای آن منطقه متفاوت می باشد.

شهر کاشان نسبت به شهرهای اطرافش مثل قمصر و نیاسر گرمتر بوده و بنابراین گل های محمدی چند روزی زودتر می شکفند.
در این مطلب که با نزدیک شدن به زمان گلاب گیری ویراش می گردد، تاریخ و زمان دقیق شکفتن گل محمدی و گلاب گیری کاشان در مکان های مختلف شهرستان به اطلاع شما می رسد.

در طول روز بهترین زمان برای حضور در مراسم گلابگیری و گلچینی ساعات اولیه روز ، یعنی زمانی که هنوز آفتاب کاملا گرم نشده است، می باشد.

گل هایی که در ساعات پیش از طلوع چیده شده اند تازه ترند و طبیعتا گلاب بهتری از آنها به دست می‌آید.

تاریخ و زمان شروع و پایان گلاب گیری کاشان سال ۹۹ در شهرهای قمصر و نیاسر و برزک

شروع و پایان گلابگیری در قمصر کاشان

قمصر در جنوب کاشان در فاصله ۳۰ کیلومتری واقع شده است.

قمصر علاوه بر شهرتش در گلاب گیری، دارای طبیعت بسیار زیبایی در دل کویر است که چشم ها را خیره می کند.
تاریخ شروع برداشت گل محمدی در قمصر تقریبا از ۲۰ اردیبهشت می باشد و با توجه به آب و هوا تا یک ماه هر روز ادامه دارد.
تاریخ شروع گلاب گیری در شهر قمصر:      از ۱۰ اردیبهشت شروع می شود. در مدت زمانی که گل های محمدی هنوز در قمصر نشکفته اند یعنی دهم تا بیستم، گل محمدی از مناطق نزدیک به کاشان که گرمتر بوده و زودتر شکفته اند تامین می شود ولی مقدار آن ناچیز می باشد.

شروع و پایان گلابگیری در نیاسر کاشان

نیاسر همانطور که در نقشه قابل مشاهده می باشد، در ۳۰ کیلومتری غربی کاشان واقع شده است.

نیاسر جدا از مراسم گلاب گیری در فصل بهار بواسطه جاهای دیدنی آن در سایر فصول نیز میهمان گردشگران می باشد.
تاریخ شروع برداشت گل محمدی در نیاسر تقریبا از ۱۸ اردیبهشت می باشد و با توجه به آب و هوا تا یک ماه هر روز ادامه دارد.
تاریخ شروع گلاب گیری در شهر نیاسر:      از ۱۰ اردیبهشت شروع می شود. در مدت زمانی که گل های محمدی هنوز در نیاسر نشکفته اند یعنی دهم تا هجدهم، گل محمدی از مناطق نزدیک به کاشان که گرمتر بوده و زودتر شکفته اند تامین می شود ولی مقدار آن ناچیز می باشد.

[ جهت ارتباط با راهنمای گردشگری نیاسر و بازدید از باغستان بزرگ گل محمدی درنیاسر، گلابگیری سنتی ، خرید گلاب اصل و اقامت در نیاسر از قبل از طریق شبکه های اجتماعی تلگرام و یا واتساپ روی شماره ۰۹۱۳۲۶۲۰۸۱۴ هماهنگ نمایید. حتی المقدور از تماس مستقیم خودداری نمایید. می توانید لوکیشن و مکان گلاب گیری سنتی باغ بهشت و باغ گل را از طریق تلگرام  و یا واتساپ دریافت نمایید]

شروع و پایان گلابگیری در برزُک کاشان

برزُک در جنوب غربی کاشان در فاصله ۵۴ کیلومتری و در دامنه کوه های سر به فلک کشیده ی کرکس دره ی بزرگ و پهناوری وجود دارد به نام برزک که میزبان گردشگران در مراسم گلابگیری می باشد.

تاریخ شکفتن گل های محمدی در برزک تقریبا از ۲۵ اردیبهشت می باشد و با توجه به آب و هوا تا یک ماه هر روز  ادامه دارد.
تاریخ شروع گلاب گیری در شهر برزُک:     از ۱۰ اردیبهشت شروع می شود. در مدت زمانی که گل های محمدی هنوز در برزک نشکفته اند یعنی دهم تا بیست و پنجم، گل محمدی از مناطق نزدیک به کاشان که گرمتر بوده و زودتر شکفته اند تامین می شود ولی مقدار آن ناچیز می باشد.

با توجه به تغییرات آب و هوایی و البته شیوع ویروس کرونا و اینکه در برخی از شهرها از ورود گردشگران جلوگیری می گردد، این مطلب به روز رسانی می گردد. آخرین به روز رسانی این مطلب  در تاریخ  ۴ فروردین ۹۹ می باشد.

تاریخ جشنواره

توجه داشته باشید که جشنواره گلاب گیری همان بازه زمانی شروع  برداشت گل محمدی تا پایان برداشت گل محمدی که تقریبا یک ماه به طول می کشد، می باشد.

 

خرید گلاب اصل کاشان

با توجه به اینکه ممکن است شما قصد خرید گلاب کاشان داشته باشد راهنمایی را آماده نموده ایم که به شما در نحوه تشخیص گلاب اصل و نیز کیفیت گلاب کمک خواهد نمود. می توانید در ادامه مطلب این راهنما  را مشاهده نمایید. امیدواریم که بتوانیم راهنمای خوبی برای شما باشیم.

ادامه مطلب در : روش تشخیص گلاب اصل کاشان

سفر خوشی را برای شما آرزومندیم

 

جستجوهای مرتبط :

تاریخ گلاب گیری کاشان ۹۹ | زمان گلاب گیری کاشان ۹۹ | زمان جشنواره گلاب گیری کاشان ۹۸ | تور گلاب گیری کاشان ۹۸ | گلاب گیری سنتی کاشان | مکان های گلاب گیری در کاشان | بهترین زمان سفر به کاشان | جشن گلاب گیری کاشان |

زمان آغاز گلاب گیری در کاشان | زمان شروع برداشت گل محمدی در کاشان | زمان گلاب گیری قمصر  | زمان گلاب گیری نیاسر | زمان گلاب گیری کاشان ۹۸ | بهترین زمان گلاب گیری کاشان | فصل گلاب گیری کاشان | خرید سوغات  گلاب گیری کاشان |

 

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

0

بالا

X