0
عوارض و مضرات عرق کاسنی

مضرات عرق کاسنی چیست؟

عوارض مصرف کاسنی در طولانی مدت چیست؟

موارد منع مصرف عرق کاسنی چیست؟ با ما در مجله گیاه نوش همراه باشید.

امروزه از خواص عرق کاسنی برای مداوای بیماری‌های مختلف استفاده میشود و کشت آن در برخی مناطق رایج شده است. اما این گیاه همانند هر ماده دارویی و  مصرفی می تواند مضراتی داشته باشد. و مصرف بی رویه آن عوارضی خواهد داشت. 

مضرات عرق کاسنی 

مضرات عرق کاسنی شاید خیلی زیاد نباشد اما می توان به این موارد اشاره نمود، به طور مثال برای افرادی که دارای نارسایی‌های کلیه بوده یا سنگ کلیه دارند، توصیه نمیشود و می تواند ضرر داشته باشد.

از دیگر مضرات عرق کاسنی می توان به تشدید تشنج در افراد مبتلا به صرع اشاره نمود  که ممکن است سبب تحریك تشـنج‌ شود.

معمولا کاسنی را در ماه های آخر بارداری جهت جلوگیری از زردی نوزاد مصرف می کنند. خانم های باردار باید به این نکته توجه داشته باشند که مصرف فرآورده های این گیاه موجب انقباض عضلات رحمی می‌شود، مصرف زیاد عرق کاسنی در بارداری احتمال زایمان زودرس را تقویت می‌کند.

عوارض عرق کاسنی

عوارض عرق کاسنی محدود می باشد. به برای مثال گاهی می تواند موجب درماتیت و حساسیت پوستی می‌شود و این مورد زمانی اتفاق می افتد که در مصرف آن زیاده روی شود و یا خود شخص نسبت به کاسنی حساسیت داشته باشد که معمولا کم اتفاق می افتد.

لازم به ذکر است کاسنی دارای مقدار زیادی ویتامین A است و با نیکوتین داخل سیگار تداخل پیدا میکند، لذا افرادی سیگاری در زمان خوردن کاسنی باید از کشیدن سیگار خودداری کنند.

مورد دیگری که باید به آن توجه داشت این است که مصرف بلند مدت و بی رویه عرق كاسنی می تواند موجب افت فشار خـون شود. بنابراین افرادی که دارای فشار پایین هستند باید در مصرف آن جانب احتیاط را رعایت نمایند.

یکی از تاثیراتی که کاسنی روی بدن دارد این است که می تواند در کاهش وزن به افراد کمک کند. بنابراین افرادی که نیاز به کاهش وزن ندارند باید در مصرف آن جانب احتیاط را رعایت کنند.

نکته که لازم است به آن اشاره شود این است که گاها گفته می شود افزایش ترشحات صفرا از مضرات عرق کاسنی است یعنی کاسنی صفرا زا هست.

این در حالی است که کاسنی صفرابر هست. یعنی با اثر انقباظی خود ترشحات کیسه صفرا را به مجاری روده دوازده ارسال می کند که به این طریق سبب هضم چربی های موجود در غذا می شود.

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بالا