0
درمان گیاهی قند خون

عرقیات پایین آورنده قند خون کدامند؟

چه گیاهانی برای کاهش قند خون استفاده می‌شوند؟

 ما در این مقاله می‌خواهیم به درمان گیاهی قند خون یا دیابت بپردازیم و در این مورد هفت مورد از عرقیات گیاهی را به شما معرفی کنیم که می‌توانند برای درمان قند خون بالا به کار گرفته شوند.

این گیاهان دارای مکانیسم های طبیعی  پایین آورنده قند خون و درمان گیاهی دیابت می‌باشند و شما می‌توانید از این موارد هم به صورت متعادل و با تجویز کارشناسی شده، استفاده نمایید.

در واقع مکانیسم این گیاهان و عرقیات گیاهی افزایش انسولین و کمک به ذخیره سازی قند در کبد است تا باعث تشدید بیماری قند خون بالا نشود و به مرور زمان به بهبود کامل برسد.

عرقیات پایین آورنده قند خون
عرقیات پایین آورنده قند خون

عرقیات پایین آوردنده قند خون

در ادامه به مهمترین عرقیات پایین آورنده قند خون اشاره می‌کنیم که می‌توانند برای کاهش قند خون استفاده شوند، اما اگر سابقه افت قند خون دارید، بهتر است در مصرف این گیاهان دقت لازم را داشته باشید و از افراد متخصص در این زمینه بیشتر پرس و جو کنید.

  • عرق آلوئه ورا

یکی از محصولاتی که به کرات در صنعت و مصارف سنتی کاربرد دارد، آلوئه ورا است که به صورت های گوناگون موجود است. با مصرف این گیاه می‌توانید به دفع قند خون اضافی بدن و درمان گیاهی قند خون بالاکمک کنید و به سرعت قند خونتان کاهش یابد و مصرف آن ناشتا توصیه می‌شود.

  • عرق بوقناق

یکی از گیاهان بسیار کاربردی در طب سنتی، بوقناق می‌باشد که با نام دیگر باباخازن هم شناخته می‌شود. گل این گیاه به رنگ بنفش و آبی است و می‌تواند خواص فراوانی را در پیشگیری و درمان بیماری ها داشته باشد. غیر از بحث دیابت یا قند خون مصرف بوقناق می‌تواند به پاکسازی کلیه و کبد کمک کند و همچنین افرادی که فشار خونشان بالا می‌رود، می‌توانند برای پایین آوردن فشار خون از این گیاه مصرف کنند.

مصرف بوقناق برای درمان گیاهی قند خون بسیار توصیه می‌شود، چون این گیاه تاثیر شگفت انگیزی در کاهش قند خون از خود به جای می‌گذارد. عرق بوقناق یا دمنوش آن روش هایی است که می‌توانید برای مصرف بوقناق برگزینید که راحت ترین آن مصرف به صورت عرق بوقناق می‌باشد.

افرادی که دارای بیماری دیابت هستند و قند خون آنها بالای ۲۰۰ است توصیه می‌شود که هر ۴ ساعت به مصرف مقداری مشخص از این گیاه روی آورند. بوقناق می‌تواند با تحریک ترشح انسولین از لوزالمعده، به تجزیه قند خون و در نتیجه به کاهش آن در بدن بیماران دیابتی کمک کند.

  • عرق بابا آدم

گیاه بابا آدم یک گیاه علفی معجزه آسا است که علاوه بر کاربرد در طب سنتی، در طب نوین هم کاربرد فراوانی دارد. بابا آدم به نام های دیگری چون باردان و فیلگوش هم شناخته می‌شود که ظاهری سخت و خشن دارد و برگ های آن به رنگ بنفش هستند. درمان کچلی، تنظیم قند خون، مسکن درد ، درمان رماتیسم و غیره کاربرد دارد و مهم ترین دلیلی که از آن در این بند نام بردیم، کاربرد آن در درمان دیابت است.

مصرف روزانه آن در وعده های سه گانه سبب می‌شود که به میزانن قابل توجهی از مقدار قند خون موجود در بدن بیماران دیابت کاسته شود. همچنین کسانی که از در دوران دیابت از میل به شکر و شیرینی رنج می‌برند، می‌توانند با مصرف این گیاه به صورت ناشتا، این میل را در طول روز کاهش دهند. نحوه مصرف این گیاه می‌تواند به صورت عرق بابا آدم و یا دمکرده برگ آن باشد.

  • عرق برگ گردو

جالب است بدانید که علاوه بر خواصی که برای مغز گردو نام برده می‌شود، برگ آن هم در طب سنتی کاربرد دارد و می‌توان از خواص آن برای پیشگیری و درمان برخی از امراض مثل دیابت بهره برد. این گیاه به صورت جوشانده و عرق برگ گردو، می‌تواند مصرف شود.

عرق برگ گردو می‌تواند به جذب گلوکز در بدن کمک کند و به این روش سبب پایین آوردن قند خون در بدن و درمان گیاهی دیابت شود. البته باید در مصرف این عرق احتیاط نمود تا باعث آسیب به کبد نشود.

  • عرق رزماری

یکی دیگر از گیاهانی که می‌تواند ما را در جدال با بیماری دیابت پیروز کند، رزماری است که مصرف آن به صورت عرقیات یا دمنوش توصیه می‌شود. این گیاه آرامبخش بسیار خوبی است و می‌تواند به کاهش قند خون در بدن شما کمک کند. اگر برای دیابت می‌خواهید عرق رزماری را مصرف کنید، روزانه بیش از سه وعده توصیه نمی‌شود.

  • عرق گزنه

گزنه یک گیاه علفی است که که ساقه های منشعب و برگ های سبز رنگ و سوزنی شکل دارد. می‌توان از قسمت های مختلف این گیاه برای خواص درمانی استفاده برد که یکی از کاربرد های آن که در پزشکی نوین هم در تولید داروهای ضد دیابت استفاده می‌شود، خاصیت ضد قند خون می‌باشد.

استفاده از عرق گزنه در دوزهای محدود شده می‌تواند به بیماران دیابتی کمک کند تا قند خون موجود در بدنشان به شدت کاهش پیدا کند. گزلین موجود در عرق گزنه می‌تواند به انسولین در وارد کردن گلوکز به سلول کمک بسیاری کند.

  • عرق سیر

سیر یکی از اعجاب انگیز ترین گیاهانی است که در همه فرهنگ ها به آن توجه ویژه شده است. درمان گیاهی دیابت با سیر، یکی از روش های درمانی موثر است که می‌تواند باعث کاهش قند خون در افراد شود.

در این مقاله به برخی از مهمترین عرقیات پایین آورنده قند خون به همراه طریقه مصرف اشاره گردید.

البته برای افرادی هم که نگران هستند که دیابتی شوند، بهتر است برای پیشگیری از این دست گیاهان استفاده نمایند.

دقت داشته باشید که استفاده بی رویه از این گیاهان برای درمان گیاهی دیابت، مضر است و نباید در مصرف آنها زیاده روی کرد.

اگر شما   هم گیاه و یا عصاره گیاهی را می‌شناسید که در کاهش قند خون موثر می‌باشد، می‌توانید در قسمت نظرات این مقاله جهت استفاده سایر عزیزان بنویسید. 

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بالا